Ak myslíš, že ti chýba nejaký softík na konverziu či niečo podobné, môžem ho zbastliť. Píšem v Jave, takže pre JRE. Tiež ak máš záujem o konkrétne MZFčko - ak mám, poskytnem.
Stačí napísať!

Software Downloads

PC based

UMZE beta 4
UMZE emulates Sharp mz-800. JRE required.
Stiahnite si poslednú verziu emulátora (~38kB).
Vyžaduje JRE verzie 1.3 International (~8MB download z java.sun.com)

MZF2WAV NEW!
Convert MZF files to audio WAV file and play it to Sharp or record it to tape. JRE required.
Šikovný tool pre tých, čo majú ešte šarpa na stole a chcú doň ládovať programy z PC cez vstup kazeťáka. Výhodou je jednoduchšie prepojenie (nevyžaduje špeciálny kábel), nevýhodou rýchlosť - aj s loaderom to je (bude) asi tak 2400baud. Približne 11kB.

TCVPA
IDE (Integrated Development Environment) ktoré používam pri vývoji. Je to asi najlepšie IDE pre Javu aké som kedy videl - a videl som ich dosť.

Sharp mz-800

Strávil som nejaký ten čas sťahovaním vecí z kaziet. Pritom som objavil zopár kúskov, s ktorými by som sa chcel podeliť. Datoval by som to tak na rok 1988-92. Ale skúste a uvidíte. Inak našiel som vlastný tool na prekopanie spektráckych obrazoviek (nahrateľných cez Intercopy) do GRF formátu - GH Paint, alebo tool na tlačenie GRF obrázku na BT-100 (všetko v X-Basicu). Sú to stariny, ale má niekto záujem?

Balón - program pre 800vkový bejzik. Inšpirované programom uverejnenom v prílohe VTM(?) a upravené na možnosti šarpa. Hral som sa s tým cez prázdniny u strýka, kde vznikli rôzne nápady ako tankovanie, zmena balóna na vzducholoď a viac obrazoviek. Žiaľ, nie je to dokončené. Inšpiráciu pre názov Zorin mám z bondovky A View To A Kill - pasáž, kedy sa letí na vzducholodi nad Siskom je fakt cool. Staršia celkom hrateľná verzia je tu.

Kuchár - obrázok, ktorý som pixel po pixli(!!!!!!!) prekreslil z poľského časopisu (Bajt?). Kúpil som ho v poľskom informačnom stredisku v Blave, pretože tam bol program pre šarpa. Doma som sklamane zistil, že ten zázračný program v strojáku na takých 200 bajtov nerobí nič iné, iba že kopíruje fajly z kazety na kazetu (volania rutín ROMu). Nuž aspoň že mám ten obrázok. Nedávam tu linku na GRF, určite postačí tento GIF.
Kuchár

SCI FI klub PKO - ďalší obrázok, ktorý som kreslil pixel po pixli podľa katalógu modelov Star Wars firmy AIRFIX. Chodil som do Sci-Fi klubu, kde vyhlásili súťaž na návrh preukazu. Kto vyhrá, dostane členstvo na rok zdarma. Vyhral asi najlacnejší variant, pretože aj celkom pekné návrhy neprešli (ako napr. tento môj =)
Inak, kto chce, je tu o SW toho dosť.
Star Wars

Demo - veľdielo napísané v X-Basicu. Použil som rutiny z druhého dema k X-Basicu (kreslítko) na prekreslovanie kurzora, takže tam najdete komentár v češtine. Existuje niekoľko verzií, ešte jedna je tu.
FeSo je moja značka pre vyvíjaný softvér (Fero Software - cool, že?). Ešte ste o nej nepočuli? To snáď nie je ani možné...
Mimochodom, ten MTTSoft Beluša alebo Jefrey je jeden môj kamarát zo strednej, inak úspešne konvertovaný spektrista (zo ZX na šarpa a zo šarpa na PC).
V X-Basicu sa program loaduje cez virtuálny kazeťák, môže byť aj 3600bd, príkazom xlc"?. Pokiaľ skúšaš viac programov za sebou, musíš ten predchádzajúci zmazať (príkaz d). A spúšťa sa príkazom j, alebo klávesou F1.

Turbo Copy 1.22 - vie niekto niečo o pôvode tejto verzie? Po spustení nezobrazuje adresu autora - M. Kreidla, ale len číslo verzie. Možno sa mýlim, ale zdá sa mi, že táto verzia používa iný loader - bez tela, všetok kód je v hlavičke. Myslím, že tak funguje aj IPL loader v Intercopy, takže môže mať podobný pôvod(???).

Viac toho nájdete na Zdenkovej stránke, alebo na MZunity.Back