Má niekto radu, ako opraviť pripojenie koaxiálneho kábla zo šarpa do televízora? Častým odpájaním sa konektor poškodil a obraz bliká, pravdepodobne následkom zlého kontaktu. Už som to mal rozobraté a čosi som skúšal, ale obraz je stále veľmi zlý. Myslím že je to dosť častá závada, takže ak má niekto radu, ozvite sa.

Beta 4 obsahuje kompletnú emuláciu procesora, klávesnice, reálneho času a SRAM. Ostatné periférie (vrátane grafiky) sú emulované len čiastočne.
Pre betu 5 pripravujem grafický mód (už pôjdu aj 800vkové veci) a emuláciu riadkového vykresľovania.

Ako to ide?

2000-12-17
Trošku som si zamakal na nových stránkach. Od bety 4 prešiel takmer štvrťrok, ktorý som nemohol venovať vývoju. Ďalšiu verziu (beta 5) vidím až tak začiatkom januára. Vôbec sa mi do toho nechce (zimný útlm).
Od októbra som bol vyťažený učením na STU v Blave (popri zamestnaní). Ale posledný týždeň semestra sa mi podarilo ešte zbastliť tool na konverziu MZFčiek do WAVu, ktorý sa dá nahrať na kazetu alebo pustiť do šarpa priamo. Ešte tomu chýba loader a priame prehrávanie, ale inak je OK. Nájdete ho tu.
Inak, podarilo sa mi na jednom kompiši spustiť UMZE, a celkom svižne som si zahral invaderov. Tá rýchlosť bola asi daná tým, že to bol dvojprocesorový sevrer s Pentiami 3 a 512MB RAM c|:o)

2000-09-26
Problém s ťahaním ROMov cez web som vyriešil použitím iných tried pre prístup k súborom (FileInputStream namieto BufferedInputStream). Žiaľ, vedľajším efektom je nefunkčnosť apletu (operácia sa vydarila, ale pacient neprežil...). Rozhodol som sa to ignorovať a dočasne publikovať UMZE ako aplikáciu. Tzn. musíte si stiahnuť zip, ktorý po rozbalený bude chodiť (samozrejme, JRE musí byť nainštalované). A čo je nové? Rozchodil som SRAM emuláciu, takže je tu možnosť nahrávať programy (hint: formát je identický so Zdenkovým emu, iba prípona je mzr (v ďaľšej verzii bude zmenená na mzs!)). Zatiaľ nie je emulovaná grafika, takže naťahujte len 700vkové. Nie je emulované HBLNK/VBLNK, takže programy, čo to používajú zamrznú. Súčasťou inštalácie je inicializovaný SRAM s hrou Space Invaders (v skutočnosti ma moc dlho nebavila, ale je to celkom fajn ukážka...).

Space Invaders
Stále je problém s rýchlosťou grafiky, takže na niečom slabšom ako Celeron 300 (čo mám ja) to moc nepofrčí (pofrčí, ale nebude toho moc vidno) - niežeby mi to nejak moc dobre šlo, aj ten 300vkový celeron nestíha. Pripomienky, povzbudenia a gratulácie vítam (tu).

2000-09-24
Viem, že to nejde. Stále odmieta nahrať ROMy. Nemám to moc ako skúšať na webe (za pripojenie z domu platím a vo firme máme proxy, takže nemôžem uploadovať). Kým to nepôjde, potihnite si JAR lokálne (bližšie info vo FAQ). Kvalitu emulácie si otestujte takýmto programom:
Screen Test

Mal by blikať štvorček v strede obrazovky. Čím rýchlejšie, tým lepšie!Back